Anıtkabir’de 23 Nisan Töreni Düzenlendi: Erdoğan Katılmadı

TBMM’nin 103. açılış yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurtta törenlerle kutlanıyor. Anıtkabir’de düzenlenen törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu senede katılmadı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Anıtkabir’de tören düzenlendi.

TBBM Başkanı Mustafa Şentop ve devlet erkânı da Anıtkabir’i ziyaret etti. Törende, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un Atatürk Anıtı’na kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TBMM Başkanvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç ve Haydar Akar, AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, , AKP Grup Başkanvekilleri Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Özlem Zengin, CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay ve Özgür Özel, İyi Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, milletvekilleri ile TBMM idari personeli katıldı.

‘Türkiye Cumhuriyeti milletimizin güvenli ellerinde ilelebet devam edecektir’

TBMM Başkanı, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Şentop, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

‘Dünyadaki saygın varlığıyla gurur duyduğumuz TBMM’nin açılışı vesilesiyle buradayız. Yüce Meclisimizin açılış gününde milletimizi temsil etmenin onurunu yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti milletimizin güvenli ellerinde ilelebet devam edecektir. Kimsenin zerrece şüphesi olmasın, TBMM 23 Nisan 1920’de kuruluş gününden bugüne aynı ruhla, al bayramlığımızın altında varlığımızın teminatı olmaya devam edecektir. Ruhunuz şad olsun.”

2014 yılında Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan, o tarihten bu yana Anıtkabir’de düzenlenen 23 Nisan törenlerine iştirak etmedi.

Törenin ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu, Anıtkabir’deki törene katılan çocuklar ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, çocuklar ile sohbet edip, fotoğraf çektirdi. Resmi törenlerin ardından Anıtkabir, halka açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir