Kılıçdaroğlu: Halkın iradesinin sandığa güvenli biçimde yansıması için Türkiye Gönüllüleri’ne katılın

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçmenlere 14 Mayıs seçiminde gönüllü olarak görev alma çağrısı yaptı.

Kılıçdaroğlu video açıklamasını, Twitter hesabından “14 Mayıs’ta gerçekleşecek seçimlerde her bir oy çok değerli. Halkın iradesinin sandığa güvenli ve şeffaf bir biçimde yansıması için herkesi Türkiye Gönüllüleri’ne katılmaya davet ediyorum” notuyla paylaştı.

Videoda, “Sevgili halkım, Millet İttifakı olarak 85 milyona bereket, huzur ve zenginlik sağlamak için geliyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, “14 Mayıs’ta sandığa gideceksiniz. Bizim için her oy değerlidir. Verilen oyun doğru kayda alınması ve sonuçların kamuoyuyla şeffaf biçimde paylaşılması, demokrasimiz için ekmek gibi, su gibi gereklidir. Seçime ve seçilme hakkını korumak, huzurlu ve güvenli bir seçim iklimi oluşturmak için her bir vatandaşımıza önemli görevler düşüyor” ifadelerini kullandı.

Seçimde görev almak isteyenlerin “Türkiye Gönüllüleri” web sitesinden kayıt yaptırabileceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bu anlamda, değerli halkımızın sandık güvenliğini sağlamak için görev alacağına ve değerli oylarının korunmasına özen göstereceğine güvenim tam. Hemen bugün http://turkiyegonulluleri.org adresine kaydınızı yaptırın ve ‘Türkiye Gönüllüsü’ olun. Türkiye’mizi elbirliğiyle feraha, refaha yani güzel bir geleceği taşıyalım” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir