Başkan Altay Taşköprü Alt Geçidi’nde İncelemelerde Bulundu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Taşköprü Alt Geçidi’nde devam eden çalışmalarda incelemelerde bulundu. 1 milyar lira bedelle şehrin 4 farklı noktasında köprülü kavşak inşaatları yaptıklarını belirten Başkan Altay, “İşin şu anda yüzde 70’indeyiz. İnşallah yıl sonundan önce en azından alt taraftan trafiği vererek ulaşıma açmayı hedefliyoruz. Böylece hem şehir merkezinde yoğunluk ortadan kalkmış olacak hem de Meram’ı Selçuklu’ya ve Karatay’a bağlayan önemli bir aks elde etmiş olacağız” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden 4 köprülü kavşak ve altgeçitten biri olan Taşköprü Alt Geçidi’nde inşaat çalışmaları yoğun şekilde sürüyor.

Taşköprü Alt Geçidi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın altyapısını güçlendirmek adına yoğun bir çalışma yürüttüklerini, şu anda 4 farklı noktada köprülü kavşak inşaatlarının sürdüğünü kaydetti.

 

1 MİLYAR TL BEDELLE 4 KÖPRÜKÜ KAVŞAK ÇALIŞMASI YÜRÜTÜLÜYOR

Toplam 1 milyar lira bedelle; Fırat Caddesi’nde, Şehir Hastanesi Kavşağı’nda, Sedirler Kavşağı’nda ve Taşköprü Kavşağı’nda yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını vurgulayan Başkan Altay şöyle devam etti: 
 “Taşköprü Altgeçidi özellikle Karaman Yolu ile Gazze Caddesi arasında açtığımız Alparslan Türkeş Caddesi’ni kesintisiz şekilde birbirine bağlarken bir taraftan da tren yolunun iki tarafında açtığımız Karabağ ve Kazakistan caddelerinde çevre yolunu şehir içine kadar kesintisiz hale getirecek; önemli bir ulaşım aksı oluşturacak. Toplam 302 milyon lirayla yapmaya başladığımız işin şu anda yüzde 70’indeyiz. Gece gündüz yoğun bir şekilde çalışıyoruz. İnşallah yıl sonundan önce en azından alt taraftan trafiği vererek ulaşıma açmayı hedefliyoruz. Konya’nın altyapısını güçlendirmek, trafikte sorunları çözmek en önemli gündemimiz. Taşköprü Alt Geçidimizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

“ALT GEÇİTLERİMİZ TAMAMLANDIĞINDA TRAFİKTE CİDDİ BİR RAHATLAMA OLMASINI HEDEFLİYORUZ”

Bir bütünün parçası olarak özellikle Meram, Selçuklu, Karatay arasındaki trafik akışını rahatlatmak için çaba sarf ettiklerinin altını çizen Başkan Altay, “Çünkü şehrimizin çalışma alanları Selçuklu ve Karatay; yaşam alanları da Meram, Karatay, Selçuklu’da. Dolayısıyla çok yoğun bir trafik akışı var. Abdülhamid Han Caddesi’yle başladığımız çalışmalarımıza şu anda Necmettin Erbakan Caddesi’nin kamulaştırmasıyla yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Necmettin Erbakan Caddesi tamamlandığında Çeçenistan Kavşağı’ndan Gazze Caddesi’ne bağlanacak. Taşköprü Alt Geçidi’yle birlikte de Karaman Yolu’na burayı kesintisiz şekilde bağlamış olacağız. Böylece hem şehir merkezinde yoğunluk ortadan kalkmış olacak hem de Meram’ı Selçuklu’ya ve Karatay’a bağlayan önemli bir aks elde etmiş olacağız. Yine Sedirler Köprülü Kavşağı’nda da Karatay’dan sanayiye geçişlerle ilgili çözüm üretiyoruz. Aslında bir planlama dahilinde şehrimizin sorunlarını bir bütünün parçaları olarak çözmeye devam ediyoruz. Alt geçitlerimiz tamamlandığında trafikte ciddi bir rahatlama olmasını hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir