Biyoteknoloji İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (BİOSB) ve Biyoteknoloji Sanayicileri Derneği (BİYOSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş, Samsung Biologics ile yatırım projeleri için görüşmeler yapacak

‘İnsan sağlığını geliştiren küresel topluluk’ misyonuyla toplanan CHPI Kongresi, İspanya’nın Barselona kentinde gerçekleşti. Biyoteknoloji endüstrisinin önemli isimlerinin yer aldığı kongreye katılan Biyoteknoloji İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (BİOSB) ve Biyoteknoloji Sanayicileri Derneği (BİYOSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş, ilaç endüstrisinin temsilcileriyle görüştü.

Güney Koreli biyoteknoloji şirketi Samsung Biologics’in üst düzey yetkililerinden iki direktörü Dr. Jose Restituyo ve John Gagliardi ile bir araya gelen Dr. Varlıbaş güncel yatırımlar üzerine konuştu. Samsung Biologics yetkilileri operasyonel verimliliklerini en üst düzeye çıkarmak ve artan biyoimalat taleplerine cevap vermek üzere dört tesis kurduklarını ve 2025 için yeni tesis planlarının olduğunun altını çizdi. Dr. Ercan Varlıbaş’ın kurucusu olduğu Biyoteknoloji Vadisi çalışmaları hakkında güncel bilgilere sahip olan yetkililer, yeni yatırım projeleri için Biyoteknoloji Vadisi ekseninde Dr. Ercan Varlıbaş ile de görüşmelere başlayacaklarını sözlerine ekledi.

“KÜRESEL DEVLERLE YATIRIM PROJELERİ İÇİN GÖRÜŞMELERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Dr. Ercan Varlıbaş da küresel inovatif firmaların Türkiye’deki biyoteknoloji ekosistemi içerisinde yer almasını beklediklerini belirterek “Samsung Biologics gibi küresel devlerle yatırım projeleri için görüşmelerimize devam edeceğiz. Yakın zamanda gelişmelerle ilgili detaylar bilgileri paylaşacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir