Devlet Bahçeli’den son dakika Teksas mesajı: İçten çözülmektedir!

SON DAKİKA HABERİ: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

İSTANBUL’DA KİLİSE SALDIRISI

Türkiye düşmanları hiç boş durmuyor, menfur eylemi lanetliyorum. Teröre ve destekçilerine asla fırsat verilmemeli, karanlık ellere karşı uyanık olunmalıdır.

Lekelenmiş siyasetçileri milletimizin gündeminden çıkaracağız.

YEREL SEÇİM MESAJI

İrademizin kaynağı büyük Türk milletidir. 31 Mart’taki seçimler ilerleyişimiz için demokratik eşiktir. 31 Mart’ta hizmet ve hidayet kazanacaktır. Mersin Cumhur İttifakı’nın yönetimine geçecektir. 31 Mart’ta curcuna siyaseti değil Cumhur İttifakı başarıya ulaşacaktır. Çok çalışacağız. Yol haritamızı hazırladık, rotamızı çizdik.

Türkiye’nin önünü hiçbir mihrak kesemeyecek devir Türk devridir.

Engelleri teker teker aşıp ilerleyeceğiz. 31 Mart’ta hepsinin bileğini sandıkta bükeceğiz. 31 Mart’ta yerel yönetimleri köhne zihniyetlerden kurtaracağız. Varsın birileri bölücüleri yanına alsın, hiç fark etmez.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ

Bu reform milletimizin tarihi başarısıdır. Cumhur İttifakı dünyaya vurulacak Türk hükmünün müjdecisidir.

ÖZGÜR ÖZEL’E ‘DEM’ TEPKİSİ

Zillet tutmadı, yeni İttifak arayışı var. Demlenmek CHP’ye iyi gelmedi. PKK bu ittifakın neresinde? DEM’cileri savunman sırf ittifaktan mı? İhanetin ittifakı değil ancak imhası olur. Özgür bey ittifakı kimlere tesis edecek? Kılıçdaroğlu’nun izini silmesi neresi Türkiye İttifakı.

Bilinmelidir ki DEM’den medet umanların sonu sandıkta hüsrandır. Muhalefetin kumpasını görüyor, Demlenmelerini ibretle izliyoruz. Gördüğümüz kadarıyla demlenmek CHP yönetimine hiç iyi gelmemiş, şuurunu kaybetmiş, siyasi aklını hepten tüketmiştir.

DAVUTOĞLU’NA TEPKİ

Sayın Davutoğlu, masalı bırak; bizi bilen bilir. Biz dile ve göze değil, öze ve hale bakarız. Senin özün de halin de kir tutmuş, temizlenmen için epey emek sarf etmeye ihtiyacın var. Millet davası güdenler hiçbir makama talip olmaz senin sicilin malum. 

İSRAİL’E SOYKIRIM DAVASI

Uluslararası Adalet Divanı’nda İsrail aleyhinde açılan soykırım davasının esastan görüşülmesi kararlaştırılmıştır. BM soykırım suçunun önlenmesine taraf olan ülkeler için UAD’nin kararı bağlayıcıdır. İsrail soykırım suçundan yargılanacak. Türkiye’nin bu sürece çok ciddi bir destek verdiği ortadadır. Acilen ateşkes ilan edilmelidir. 

ABD’DE TEKSAS KRİZİ

ABD artık iniştedir, içten çözülmektedir. Terör örgütleri ile ilişkisini kesmek zorundadır. ABD komşu coğrafyalardan çekilmelidir. Coni insandır da Mehmet’imiz insan değil midir? F-16 süreci bir an önce tamamlanmalıdır. Böyle müttefiklik düşman başına…

Teksas bunalımı malumun ilanı olmuştur. 25 eyalet Vaşington’a meydan okumuştur. Küresel barışı tehdit eden ABD artık düşüştedir. Yakın vadede görür müyüz bilemeyiz ancak kuzey güney ihtilafının yeniden ortaya çıkması mümkündür. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir