Galatasaray’da Kerem Aktürkoğlu sol geçiyor! İşte yeni 10 numara

 

Galatasaray’da milli ara sonrası ön tarafta taşlar yerinden oynayacak. Teknik Direktör Okan Buruk’un, hücum hattındaki tıkanma üzerine kafa yorduğu ve milli aranın ardından bazı değişiklikler yapmayı planladığı öğrenildi.

Haftalardır 10 numara pozisyonunda forma giyen Kerem Aktürkoğlu’nun sol kanattaki gibi etkili olamamasından rahatsız olan Buruk’un, genç futbolcuyu tekrar eski pozisyonuna kaydıracağı dile getirildi. Kerem’in sol içte oynadığında gol ve asist sayısının yüksekliğini de dikkate alan tecrübeli çalıştırıcının, Icardi’nin de bu formasyondan olumsuz etkilendiği kanaatine vardığı belirtildi.

Kerem’in geçen sezon Icardi’ye gönderdiği pasları bu sezon veremediği, bunda da oynadığı pozisyonun etkili olduğu vurgulandı. Zaha’nın ise bu kurguda sağ açıkta düşünüleceği hatta bazen kulübeye de geçebileceği bildirildi.

10 numara için ise Okan Buruk’un Ziyech ve Mertens arasında bir tercih yapacağı belirtildi. Sarı-kırmızılı teknik adamın bunu, ilk oynanacak Alanyaspor karşılaşmasında uygulayabileceği dile getirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir