Metro Türkiye’nin lahmacununa en yenilikçi vegan ürün ödülü

‘Sürdürülebilir Sofralarda Herkese Yer Var’ diyerek her beslenme şekline uygun ürün geliştirmeyi misyon edinen Metro Türkiye, Metro Chef Veggie Lahmacun ürünüyle bu yıl 2’ncisi düzenlenen Gıda Plus Ödülleri’nde ‘En Yenilikçi Vegan /Vejeteryan Ürün’ ödülünün sahibi oldu.

Markadan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de faaliyete başladığı 1990 yılından bu yana yemek kültürünü sahiplenerek yeniliklere imza atmayı misyon edinen Metro Türkiye, son tüketiciler ve otel, restoran, kafe işletmelerine, farklı tercih ve damak tatlarına uygun zengin ürün yelpazesi ile hizmet veriyor.

Gıda, İçecek ve Tarım Politikaları Araştırmaları Merkezi (GIFT) tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen Gıda Plus Ödülleri, yapılan değerlendirmenin ardından sahiplerini buldu. “Sürdürülebilir Sofralarda Herkese Yer Var” diyerek tüketici taleplerine ve farklı beslenme şekillerine uygun ürün çeşitliliğini sürekli artıran Metro Türkiye, bu yenilikçi yaklaşımıyla Gıda Plus Ödülleri’nde de öne çıktı.

Metro Türkiye’nin bitki bazlı beslenmeyi tercih eden tüketicilerin taleplerini göz önüne alarak geliştirdiği Metro Chef Veggie Lahmacun, “En Yenilikçi Vegan /Vejeteryan Ürün” kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Açıklamada ödül törenindeki konuşmasına yer verilen Metro Türkiye Satın Almadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Alkaç, ‘En Yenilikçi Vegan /Vejeteryan Ürün’ kategorisinde Metro Chef Veggie Lahmacun ile ödüle layık görüldüklerini ifade ederek, ‘Tüm beslenme şekillerine saygı duyan bir şirket olarak sofrada herkesin tercihine ve damak tadına yönelik gıdaların olması gerektiğine inanıyoruz.

İşte bu anlayışla ‘Sürdürülebilir Sofralarda Herkese Yer Var’ diyerek, hızla yükselen bitki bazlı beslenme trendine uygun ürünleri son tüketicilerle ve önde gelen iş ortağı olduğumuz yeme-içme sektörü ile buluşturuyoruz. Bu ürünlerden biri de Metro Chef Veggie Lahmacun. Geleneksel lezzetlerden vazgeçemeyen bitki bazlı beslenmeyi tercih eden tüketiciler için geliştirdiğimiz bu ürünün GIFT tarafından ödüle layık görülmesi bizim için çok kıymetli.’ ifadelerini kullandı.

ÇEŞİTLİLİĞİ ARTIRRKEN SEKTÖRE YOL GÖSTERİYOR

Vegan yaşam tarzını benimseyenlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmeye odaklandıklarını belirten Alkaç, ‘Metro Türkiye olarak kendi markamız olan Metro Chef Veggie ile falafel, makarna, içli köfte, lahmacun, gibi ürünlerin yanı sıra Rioba markası altında brownie, organik smoothie ve organik çay ürünlerini vegan olarak sunuyoruz. Bunun yanı sıra bitki bazlı hamburger ekmek, köfte, gurme fit bulgur, mayonez ve tablet çikolata gibi gıda ürünleri de raflarımızda yer alıyor.

Gelen taleplerini göz önüne alıp, geçen yıl süte alternatif olarak geliştirdiğimiz Metro Cheff Veggie Bademli ve Fındıklı içeceklerin ardından bu yıl da bitki bazlı beslenenlerin yoğurda alternatif ürün arayışına cevap veren Metro Chef Veggie Fermente Süzme Kaju ürününü raflarımıza taşıdık. V-Label sertifikasına sahip, koruyucu ve katkı maddesi içermeyen bu ürünün bir diğer özelliği ise glüten içermemesi. Metro Chef Veggie Fermente Süzme Kaju, şeker ilavesiz ve protein kaynağı olmasıyla da beslenmesine dikkat edenler için sağlıklı bir alternatif olarak öne çıkıyor.’ açıklamasında bulundu.

Alkaç, bitki bazlı ürünleri raflara taşımakla kalmayıp bitki bazlı-vegan beslenme ve yaşam tarzına dair bilgileri, reçeteleri ve doğru bilinen yanlışları bir araya getiren çalışmalara da odaklandıklarını kaydederek, ‘Bitki bazlı ürünlere menülerde yer vermek; bugün artık bir tercih değil, bir gereklilik. Sadece vegan ve bitki bazlı tabaklar sunan restoranların sayısı artsa da hala talebi karşılama açısından yeterli sayıya ulaşabilmiş değil. Bu nedenle sofrada kapsayıcı olabilmek adına tüm restoranlarda, bitki bazlı tabakların zenginleşmesi ve özellikle ana yemek seçenekleri arasında yer alması gerektiğine inanıyoruz. Bu neden sadece ürün geliştirmiyor, sunduğumuz reçetelerle de sektöre yol göstermeyi hedefliyoruz.’ değerlendirmesini yaptı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir