Murat Kurum “oran” değiştirdi: Mevcut yönetimin yaptığı gibi sözlerimizin sadece onda birini değil, tamamını yapacağız

İBB Başkan adayı Murat Kurum, bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na yönelik sarf ettiği, “Verdiğiniz sözlerin yüzde 87’sini gerçekleştirdiniz” sözlerinin ardından Pendik’te yaptığı konuşmada, “Mevcut yönetimin yaptığı gibi sözlerimizin sadece onda birini değil, projelerimizin yüzde 100’ünü Allah’ın izniyle, Pendik’imizin destekleriyle yapacağız” dedi. 

VİDEO – Murat Kurum, Ekrem İmamoğlu’nu böyle eleştirdi: Verdiğiniz sözlerin ancak yüzde 87’sini gerçekleştirdiniz

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Kurum, “Pendik’te TEM ve E-5 yan yol düzenlemelerini, Pendik meydan katlı kavşağını süratle yapacağız, trafik çilesine karşı ilk hamleyi Pendik’te böyle atmış olacağız” dedi.

AA’nın aktardığına göre Kurum, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ile katıldığı, ilçede düzenlenen sivil toplum kuruluşları buluşmasında yaptığı konuşmada, İlçeye dair projelerini anlattı. Kurum, “Pendik’te TEM ve E-5 yan yol düzenlemelerini, Pendik meydan katlı kavşağını süratle yapacağız, trafik çilesine karşı ilk hamleyi Pendik’te böyle atmış olacağız. Bir taraftan Sultanbeyli-Kurtköy-Pendik-Sabiha Gökçen ve orada Tuzla hattını, diğer taraftan da Sabiha Gökçen-Kurtköy metro hatlarına süratle başlayacağız. Yine orada Tuzla-Samandıra arasında ihtiyaç duyduğumuz raylı sistem hattı da inşallah 1 Nisan itibariyle başlayacağımız öncelikli işlerimiz arasında” diye konuştu.

Kurum, Güzelyalı Mahallesi’nde, D-100 kara yolundaki meydan düzenlemesini yapacaklarını, Aydos Ormanı’nda bir yeşil alanı vatandaşlara hediye edeceklerini, Çınardere Mahallesi’nde bir yaşam merkezi kuracaklarını, Göçbeyli köyünde sera faaliyetlerini ve enerji giderlerini sonuna kadar destekleyeceklerini kaydetti.

Pendikspor’u ziyaret etti

Kurum, uluslararası spor organizasyonlarının İstanbul’da yapılabilmesi için 1 Nisan itibariyle paydaş kurumlarla iş birliği içerisinde her türlü altyapıyı ve tesisi kente kazandırmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Pendikspor’un İBB’den bazı beklentileri olduğuna dikkati çeken Kurum, “Öncelikle Çamlık Mahallemizde 93 bin metrekarelik alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde olup, şu an atıl durumda bekleyen alana bir spor vadisini inşallah Pendik’imize ve bölgemize kazandıracağız. Orada amatör spor kulüplerinin, Pendik’in tüm gençlerinin, futbol, basketbol, voleybol gibi tüm branşları oynayabileceği bir tesis ve bu tesisle birlikte bir spor yaşam vadisini, Çamlık Vadimizi inşallah mahallemizde ve Pendik’imizde inşa etmek suretiyle yeni tesislerimizi Pendik’imize kazandıracağız.” dedi. Kurum, şu anki stadyumun kapasitesinin Pendikspor’a yetmediğini, ilçenin ve kulübün şanına yakışır kompakt bir stadyum ile spor yaşam merkezi yapacaklarını bildirdi.

“31 Mart akşamı İstanbul’u özgürlüğüne kavuşturmak için geldik”

Pendik sahilindeki AK Nokta’yı da ziyaret eden Kurum, burada yaptığı konuşmada, 31 Mart akşamı İstanbul’u özgürlüğüne kavuşturmak için geldiklerini söyledi.

Murat Kurum, en büyük farklarının ahde vefa olacağını belirterek, “Mevcut yönetimin yaptığı gibi sözlerimizin sadece onda birini değil, projelerimizin yüzde 100’ünü Allah’ın izniyle, Pendik’imizin destekleriyle yapacağız. Bugün değil, biz yıllardır sahadayız. Aylardır projeler çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. Pendik’in raylı sistem talebi olduğunu aktaran Kurum, “Tuzla-Samandıra arasında da raylı sistem hattını inşallah süratle kuracağız ve Pendik’i İstanbul’un her yerine kolay ulaşan bir şehir haline getireceğiz” dedi.

“Otopark ihtiyacını mevcut İBB yönetimi görmezden geldi”

İlçedeki otopark ihtiyacına değinen Kurum, şöyle devam etti:

“Otopark ihtiyacını da yine mevcut İBB yönetimi görmezden geldi. Otopark diye tüm sokakları çizgilerle böldüler, milletimizin evinin önüne park ettiği yerden vatandaşımızdan ücret aldılar. Buna rağmen ne diyorlar biliyor musunuz? ‘İSPARK zarar ediyor.’ diyorlar. Ya sen evinin önündeki adamdan para alıyorsun, ‘Otopark yapacağım’ deyip diğer vaatlerin gibi otoparkı yapmıyorsun ve diyorsun ki İSPARK zarar ediyor. İş bilenin, kılıç kuşananın. Bunların iş bilmezliklerine, bunların liyakatsizliklerine, beceriksizliklerine İstanbul’umuz, Pendik’imiz 31 Mart’ta sandıkta gereken cevabı verecek.”

“Her eve gideceğiz, her gönüle gireceğiz”

Kurum, son olarak şunları söyledi:

“31 Mart’a çok az kaldı, artık şurada 49 günümüz. 49 gün her eve gideceğiz, her gönüle gireceğiz. Kimseyi ötekileştirmeden 31 Mart akşamına kadar bütün kardeşlerimize projelerimizi, hayallerimizi bir bir anlatacağız ve 31 Mart akşamı İstanbul’un her yerinde bir bayram havasıyla, hiç kimsenin kaybetmeyeceği bir seçimi inşallah tüm İstanbullu kardeşlerimizle, Pendik’imizle birlikte alacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir