Tecno Phantom V2 Fold, Geekbench’te önemli özellikleriyle ortaya çıktı

Tecno, geçen yılın Mart ayında piyasaya sürdüğü ilk katlanabilir telefonu Phantom V Fold‘un ardından yeni bir model üzerinde çalışıyor. Phantom V2 Fold adı verilen bu yeni model, daha önce IMEI veritabanında görülmüştü ve şimdi de Geekbench performans test platformunda ortaya çıktı. Bu platform, cihazın önemli donanım özelliklerini ortaya koyuyor.

Phantom V2 Fold‘un Geekbench veritabanında AE10 model numarası ile listelendiği görülüyor. Anakart kod adı XYZ-MARS olan cihazın işlemcisi, 1.8GHz hızında çalışan dört çekirdek, 2.85GHz hızında çalışan üç çekirdek ve 3.20GHz hızında çalışan bir ana çekirdekten oluşuyor. Beklentiler, yeni katlanabilir telefonun, Phantom V Fold modelinde de kullanılan MediaTek Dimensity 9000+ yonga seti ile güçlendirileceği yönünde. Veritabanına göre cihaz, 12GB RAM ile donatılacak ve farklı hafıza seçenekleri sunması muhtemel. Yazılım açısından bakıldığında ise, cihazın kutusundan Android 14 işletim sistemi ile çıkması bekleniyor.

Tecno Phantom V2 Fold, Geekbench’te önemli özellikleriyle ortaya çıktı

Geekbench’in tek çekirdekli ve çok çekirdekli test sonuçlarında, Tecno Phantom V2 Fold sırasıyla 1,273 ve 3,844 puan alıyor.

Phantom V2 Fold‘un diğer detayları şu anda belirsizliğini koruyor. Önümüzdeki aylarda cihazın daha fazla sertifikasyon alması ve böylece daha fazla bilginin ortaya çıkması bekleniyor.

Phantom V Fold, piyasaya çıktığında en uygun fiyatlı yatay katlanabilir telefon olarak tanıtılmıştı. Bu modelin 6.42 inç FHD+ ana ekranı ve 2,000 x 2,296 piksel çözünürlüğünde 7.85 inç iç ekranı bulunuyor. Her iki ekran da 120Hz yenileme hızına sahip AMOLED LTPO panel kullanıyor. Telefonun arka kamera kurulumu ise 50MP ana sensör, 50MP telefoto ünite ve 13MP ultra geniş açılı lens içeriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir